Integrované rodinné pobyty

Pravidelně pořádáme ozdravné rodinné pobyty v areálu termálního koupaliště ve Štúrovu (SR) s nabídkou zajištění osobní asistence či hlídání malých dětí.
Dále rodinám nabízíme víkendové pobyty a různé jednodenní výlety.
Nabídku akcí mohou využívat rodiny pečující o blízké se zdravotním postižením, rodiny se zdravými dětmi, senioři a další zájemci z celé ČR.

POBYT U TERMÁLŮ VE ŠTÚROVU - již patnáctý (:-)

Štúrovo je příjemné městečko připomínající přímořské letovisko s parky, pěší zónou, možnostmi posezení i s nákupními centry (Billa, Albert, Lidl). Leží na hranicích s Maďarskem, je zde o něco tepleji než u nás.
Termální koupaliště Vadaš se rozkládá na 35 hektarech bývalých luk a mokřin. Odtud pak pochází i jeho název (louka "Vadaš", t.j. louka "bohatá na zvěř"). Termální pramen s teplotou vody 39,7°C v hloubce 130 m byl zde navrtán roku 1973, ale k prvnímu napuštění bazénů došlo až 17. července 1978.
V květnu jsou otevřeny dva bazény (30-32°C), plavecký 50m bazén (26-28°C), bazén s masážními tryskami (36°C) a krytý bazén (36°C – za poplatek). O víkendech a svátcích fungovaly tobogány.
V září bylo napuštěno ještě dětské brouzdaliště a velká laguna (bohužel již bez vlnobití).
Vstupy do bazénů nejsou bezbariérově přizpůsobeny, ale schody do bazénu jsou pozvolné a dostatečně široké.
Areál je bezbariérový, rozlehlý, má parkovou úpravu, v areálu jsou rovné vyasfaltované cesty – možnost využití kolečkových bruslí, kol, koloběžek. Dále zde jsou stánky s občerstvením (v září fungovala i restaurace „V lodi“ i s večerní diskotékou), prolézačky, ohniště, minigolf, hřiště pro plážový volejbal, tenisové kurty, půjčovna kol a nedaleko i bowling centrum. U bazénů jsou lehátka se slunečníky (dosud byly bez poplatků).
Další informace o městečku a okolí najdete na http://www.sturovo.sk/

Již mnohokrát jsme si ověřili, že v těchto termínech bývá příjemné počasí – slunečno a teplo, v areálu je málo lidí, takže je zde relativní klid, příznivé ceny a v bazénech a restauracích volno.

Ubytování je zajištěno přímo v areálu termálního koupaliště, tzn., že V CENĚ UBYTOVÁNÍ JE ZAHRNUTO I VSTUPNÉ DO VENKOVNÍCH BAZÉNŮ.

Termíny a ceny pobytů v roce 2017

Termín Počet dnů Cena za apartmán Cena za studio
26. 4. - 6. 5. 2017  10 5 800 Kč 5 000 Kč
6. 5. - 13. 5. 2017  7 5 000 Kč  4 500 Kč
13. 5. - 20. 5. 2017   7  5 300 Kč  4 800 Kč
2. 9. - 9. 9. 2017 7 5 300 Kč  4 800 Kč

Ubytování - Chaty Poláček

Apartmány a studia se nachází v dvoupatrových domech v blízkosti jezera a jsou vzdálené cca 100 m od bazénů.

• 4- lůžkové velmi prostorné apartmány v přízemí a v patře
    Velmi pěkně zařízené apartmány s dostatečným prostorem pro ubytování imobilních osob. Částečně stavebně oddělená kuchyňka s obýváčkem od ložnice, větší – nikoliv však bezbariérově upravené toalety ani sprcha, terasa před pokojem - http://www.polacek-sturovo.sk/fotky/12-apartman-i
    Poznámka: V přízemí budou přednostně ubytovány imobilní osoby a osoby se sníženou pohyblivostí.
  • 3+1- lůžková studia v přízemí a v patře
    Prostorná, dobře vybavená studia.

Další informace najdete na http://ubytovanie-sturovo-vadas.sk/

Doprava

• Autem – doporučujeme trasu přes Bratislavu a Dunajskou Stredu.
  • Vlakem – přímé spojení z Prahy, je nutné si provést včas rezervaci, počet míst vyhrazených pro osoby na vozíku je v každém spoji omezen. Z nádraží ve Štúrovu k recepci jede autobus nebo je možno využít taxi.

Stravování

Pobyt je organizován s vlastním stravováním. Kuchyně v apartmánu je dobře vybavena a v městečku jsou i levnější prodejny (Lidl, Billa, Jednota) k nákupu potravin. V areálu koupaliště, přímo u bazénů, jsou k dispozici stánky s občerstvením. V letošním roce byl výběr celkem bohatý (teplá i studená jídla) a ceny srovnatelné s cenami v našich rekreačních lokalitách. Dále je možné obědvat v hotelu Thermal (polévka, hlavní jídlo, čaj) nebo v restauraci v blízkosti pokojů EL Paso – cca za 3,50 €. V této restauraci je možné objednat i plnou penzi (cca 10 – 12 € za osobu).

Program

Pobyt je bez organizovaného programu. Klubíčko Beroun, z.ú. zprostředkuje pouze ubytování rodin a v případě zájmu zajistí po dobu pobytu službu osobní asistence nebo hlídání malých dětí.

• Možnosti výletů:
    Ostřihom (Maďarsko) – kulturní památky, bazilika s výhledem do kraje, plavba lodí či procházky po břehu Dunaje, Dunajská cyklostezka, Kováčské kopce (cca 400 m.n.m.).

Další nabízené služby

Možnost poskytnutí služby osobní asistence a hlídání malých dětí:
Individuální péče: 120 Kč/ hod Skupina 2 uživatelů: 60 Kč/ hod Skupina 3 uživatelů: 40 Kč/ hod
Poznámka: Služba osobní asistence bude přednostně poskytnuta osobám s těžkým zdravotním postižením.

V případě zájmu o pobyt OBRATEM zašlete závaznou ŘÁDNĚ VYPLNĚNOU přihlášku na níže uvedené kontakty. Poté Vám zašleme potvrzení objednávky a pokyny k platbě zálohy a doplatku.

Alena Pecková, ředitelka Klubíčka Beroun, z.ú., email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel. 722 955 596