Sociální poradenství

Klientům a jejich rodinám poskytujeme základní sociální poradenství a pomáháme jim s vyřizováním různých záležitostí.

Informační servis z oblasti sociálních služeb a legislativy

Pravidelně zasíláme všem klientům i dalším zájemcům novinky týkající se problematiky zdravotního postižení.
Novinky můžeme zasílat zájemcům z celé ČR.

V případě zájmu o zasílání novinek nás neváhejte kontaktovat na:

Užitečné odkazy

• Alfabet - Informační portál pro pečující jež provozuje organizace Alfa Human Service, z.s.
  • ARPZPD - Asociace rodičů a přátel zdravotně postižených dětí v ČR.
  • Asistence - Organizace podporující lidi s postižením, aby mohli svobodně a samostatně žít.
  • AVPO ČR - Asociace veřejně prospěšných organizací.
  • Beroun - Sociální služby (Stará verze) - Informace o poskytovatelích sociálních služeb aj.
  • Beroun - Sociální služby - Souhrnné informace o poskytovatelých soc. služeb v okrese Beroun.
  • Bezbatour - Cestovní agentura zaměřená na problematiku cestování lidí s postižením.
  • Cerebrum - Organizace, jenž pomáhá udržovat popřípadě zlepšovat stav osob s poškozením mozku.
  • Česká Asociace Ergoterapeutů - Dobrovolná profesní organizace ergoterapeutů České republiky.

• Centrum pro komunitní práci (CpKP) - Organizace koordinující spolupráci mezi veřejnou správou a občany.

• CpKP- Rady pro zvládnutí dlouhodobé péče - Návodná videa se zdrojem informací pro rodiny či jednotlivce, kteří doma pečují o své blízké.

• Helpnet - Informační portál pro osoby se specifickými potřebami.

• Hořovice - průvodce pomocí - Informace o sociálních a návazných služebách pro město Hořovice a spádové obce.

• Informuji.cz - Kulturní portál nejen pro střední čechy.

• Jedličkův ústav a školy - kvalitní bezbariérová škola s ucelenou rehabilitací připravující mladé s tělesným postižením k integraci do života.

• Klub Afasie - Organizace podporující lidi s afázií, lidi, pro které přestala být řeč samozřejmostí.

• Klub Uzlík - Nabídka integrovaných volnočasových aktivit pro postižené děti, mladistvé i dospělé organizovaná ARPZPD.

• Logo OS - Občanské sdružení pro potřeby osob se závažnou poruchou komunikace a hybnosti.

• MPSV - Webové stránky Ministerstva práce a sociálních věcí.

• MPSV - iregistr - Registr poskytovatelů sociálních služeb hlavní stránka

• MPSV - iregistr - Registrace sociálních služeb Klubíčka Beroun, z.ú.

• Nadace Neziskovky.cz - Informace a know-how v neziskovém sektoru.

• Návraty - Organizace pomáhající lidem ohroženým sociálním vyloučením či znevýhodněným při vstupu na trh práce.

• Sdružení CMP - Sdružení pro rehabilitaci osob po cévních mozkových příhodách.

• Speciálně pedagogické centrum (SPC) - Centrum pro děti a mládež s vadami řeči se zaměřením na augmentativní a alternativní komunikaci.

• Společenství Dobromysl - Provozovatel Týdenního stacionáře Dobromysl a Informačního a kulturního centra Dobromysl.

• Středočeský kraj - Výseč webových stránek Středočeského kraje týkající se oblasti sociálních služeb.