Aktuality archiv - 2013

Penzion Klubíčko, Vráž, Květnová 109

28.12.2013 13:36 

Po necelých 28 měsících fungování našeho nového Klubíčka, které znovu začínalo úplně od nuly, s radostí oznamujeme, že plníme naše sliby a cca v únoru 2014 otevřeme bezbariérový penzion rodinného typu na Vráži (okr. Beroun), který poskytne lidem se zdravotním postižením celoroční bydlení nebo možnost přechodného ubytování, komplex sociálních služeb, terapií, vzdělávání a volnočasových aktivit a cca 6 lidem se zdravotním postižením a 5 pečujícím osobám možnost trvalého pracovního uplatnění.
Minimální kapacita Penzionu Klubíčko je 9 osob, maximální kapacita 14 osob + cca 3 přistýlky pro nepravidelné odlehčovací služby.
Případní další zájemci o celoroční bydlení či PRAVIDELNÉ odlehčovací služby (každý měsíc) si mohou vyplnit přihlášku zde: Penzion_Přihláška a zaslat na adresu Klubíčko Beroun, o.p.s., Damilská 172, 266 01 Tetín nebo na email info@klubicko-ops.cz 
Více informací naleznete v sekci Penzion Klubíčko Vráž a fotografie stávajícího stavu ve Fotogalerii/Rok 2014

Co jsme dokázali za 28 měsíců fungování naší nové o.p.s.

26.12.2013 07:03 

Po 28 měsících fungování naší nové obecně prospěšné společnosti Klubíčko Beroun, o.p.s. :
Poskytujeme 3 typy sociálních služeb pro děti, dospělé se zdravotním postižením a seniory. 
V roce 2013 jsme poskytli více jak 30.000 hodin sociálních služeb 101 klientům s převážně těžkým kombinovaným postižením.
Nabídku našich integrovaných volnočasových aktivit využilo v roce 2013 celkem 52 rodin se zdravými i postiženými dětmi – celkem 146 osob.
Naplňujeme Deklaraci principů sociálního podnikání a jsme tak prvním sociálním podnikem na Berounsku zařazeným v síti TESSEA.
V roce 2013 jsme vytvořili podmínky pro pracovní uplatnění 15 osob znevýhodněných na trhu práce z důvodu zdravotního handicapu (osoby se zdravotním postižení a osoby dlouhodobě pečují o blízkého se zdravotním postižením) a 9 osob dlouhodobě nezaměstnaných (50+, absolventi bez praxe, rodiče po mateřské dovolené).
Celkem naše nezisková organizace zaměstnává 24 osob znevýhodněných na trhu práce.Tito pracovníci tvoří 59% z celkového počtu pracovníků naší neziskové organizace.
S činností naší neziskové organizace pravidelně pomáhá cca 30 dobrovolníků. V roce 2013 bylo ve prospěch našeho Klubíčka odpracováno více jak 3.600 dobrovolnických hodin v hodnotě cca 370.000 Kč.
Začátkem roku 2014 otevřeme bezbariérový penzion pro trvalé bydlení 10 klientů s těžkým zdravotním postižením a s dalšími 5 lůžky pro přechodné ubytovávání dalších klientů. Zde bude zaměstnáno 10 nových pracovníků - absolventů našeho tréninkového pracoviště Klubák a pečujících osob.
Naše činnost je spolufinancována z prostředků ESF prostřednictvím operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu ČR v rámci projektů CZ.1.04/2.1.01/74.00020 „Cesta k zaměstnání v oblasti péče o handicapované osoby“ a projektu CZ.1.04/3.3.05/75.00264 „Umělecká řemesla - nástroj pro návrat osob ve věku 50+ na trh práce“a projektu „Vzdělávejme se pro růst“, dále MPSV ČR, Městem Beroun a dalšími obcemi a je podporována řadou dárců.

Pf 2014

23.12.2013 23:35 

Klienti a pracovníci neziskové organizace Klubíčko Beroun, o.p.s. vám přeji příjemné prožití vánočních svátků a v roce 2014 pevné zdraví, plno štěstí, mnoho sil a moře pohody.

Pracovníci a klienti Rehabilitačního ústavu Kladruby sbírají plastová víčka pro Klubíčko

22.10.2013 21:17 

Pracovníci a klienti Rehabilitačního ústavu Kladruby si vybrali naši organizaci a formou sběru plastových víček podporují náš nejnovější projekt Bezbariérový penzion Klubíčko.
Za získané finanční prostředky nakoupíme reahabilitační a kompenzační pomůcky pro klienty našeho penzionu.

Klubíčko získalo v soutěži Cetelem "Projekt snů" 25.520 hlasů

22.10.2013 21:10 

Děkujeme všem svým příznivcům za podporu v soutěži Cetelem "Projekt snů".
S počtem 25.520 hlasů jsme se umístili na 4. místě, což nám dopomohlo k výhře 15.000 Kč.
Tyto finanční prostředky  použijeme na zabudování zašupovacích dveří, které nám umožní vybudovat bezbariérový prostor.

Podpořte Klubíčko v soutěži Projekt snů o 100.000 Kč

01.10.2013 18:36 

Obecně prospěšné společnosti Klubíčko Beroun, o.p.s. buduje Vráži penzion pro trvalé bydlení i přechodné ubytování cca 10 dětí i dospělých se zdravotním postižením.
V současné době sháníme finanční prostředky na nutné bezbariérové úpravy domu a na nákup vybavení.
Jednou z možností, jak získat peníze je i zapojení do soutěže Cetelem – Projekt snů, kde se nám podařilo s naším projektem „Penzion Klubíčko“ postoupit do 2. kola. V tomto kole soutěží 25 projektů o výhry v hodnotách 5.000 - 100.000 Kč.
Náš projekt se drží na 8. místě, pokud by se nám podařilo postoupit mezi prvních 5 výherců, použili bychom výhru na výměnu dveří za zašupovací – kvůli úspoře prostoru.
 
Podpora projektu spočívá v hlasování na http://www.projektsnu.cz/projekt/70, které probíhá do 20 10. 2013.
Prosíme všechny příznivce Klubíčka o podporu našeho projektu Penzion Klubíčko v soutěži Cetelem - Projekt snů.
 
„Klienti Klubíčka dosud žijí ve svých rodinách, které jim zabezpečují veškeré zázemí, navštěvují speciální školy a jiná zařízení, u nás využívají 3 typy sociálních služeb a jezdí s námi na tábory, výlety a rodinné pobyty.
Jak však naši klienti stárnou - a jejich rodiče také, ukazuje se stále více potřeba vytvořit pro ně možnost trvalého bydlení. Vhodný objekt pro tento náš záměr jsme hledali dlouho a jsme rádi, že jsme nalezli dům, jehož dispozice splňují většinu našich požadavků a umožňují klientům vybudovat pohodlné bydlení s dostatečným soukromím“, říká ředitelka Klubíčka Alena Pecková. „Máme představu, že by v tomto domku bydlelo cca 10 dětí a dospělých s různými typy a stupni zdravotního postižení, o které by se nepřetržitě staral tým našich kvalifikovaných asistentů.
Někteří z klientů jsou šikovní a budou moci pomáhat s vařením, s úklidy, pracovat na zahradě apod. Další jsou naprosto odkázáni na naši péči – podáváme jim jídlo, přebalujeme, polohujeme a snažíme se jim zpříjemnit život pomocí různých terapií a zapojovat je do různých činností.“
 
V letošním roce již Klubíčko poskytlo více jak 20.000 hodin sociální péče 79 klientům převážně s těžkým kombinovaným postižením.
Nabídku našich integrovaných volnočasových aktivit letos využilo letos celkem 52 rodin se zdravými i postiženými dětmi – celkem 146 osob.
Celkově naše služby využilo za prvních 8 měsíců letošního roku 225 osob.

Návštěvníci tetínského "Charitativního řemeslného tržiště s hudebním odpolednem" přispěli Klubíčku částkou 7.182 Kč

23.09.2013 21:37 

Ve dnech 21. - 22. září 2013 uspořádala Vinotéka Tetín Víno Hruška ve spolupráci s Volným sdružením TESAKO Tetín, Velkostatkem Tetín, obcí Tetín, p. Utratilem z Tetína, rodinou Smetanových z Tetína a kapelami Blue time, Tetínské kytary, Stopaři a Farmáři „Charitativní řemeslné tržiště s hudebním odpolednem“ na podporu naší neziskové organizace Klubíčko Beroun, o.p.s.
 
Počasí akci přálo, dělo střílelo, vynikajícího burčáku se vypilo 400 litrů, návštěvníci nakupovali výrobky z léčivých bylin, keramiku a drobné dárečky, dobrůtky k vínu a kávičce, děti soutěžily a kapely hrály trampské písničky, bluegrass, folk i country - no prostě všichni jsme si užili pohodový víkend.
 
Návštěvníci této akce do kasičky Klubíčka nastřádali celkem 7.182 Kč jako příspěvek na nákup vybavení našeho nového domečku, kde bude bydlet cca 10 dětí a dospělých s různými typy a stupni zdravotního postižení. Podpořili však i další poskytovatele sociálních služeb - Farní charitu Beroun a Koniklec Suchomasty, kteří zde prodávali výrobky svých klientů.
 
Všem pořadatelům a návštěvníkům moc děkujeme a věříme, že vznikla nová tetínská tradice – prostor pro neformální setkávání přátel vynikajícího vína a skvělé muziky a příležitost podpořit prospěšné projekty neziskových organizací.

Kardinál Duka požehnal nové logo Klubíčka

23.09.2013 20:22 

Dne 22. září proběhla "Pouť ke svaté Ludmile na Tetín" se slavnostní mší celebrovanou panem kardinálem Dukou, v jejímž závěru pan kardinál – jakožto význačná a celou společností uznávaná osobnost - požehnal naší organizaci a jejímu novému logu a popřál Klubíčku i rodinám, o které se staráme, hodně síly, vůle a vytrvalosti.
… tedy přesně to, co nejvíce potřebujeme

„Charitativní řemeslné tržiště s hudebním odpolednem“

16.09.2013 19:07 

Srdečně zveme na „Charitativní řemeslné tržiště s hudebním odpolednem“, které v rámci Tetínského posvícení a na podporu naší neziskové organizace pořádá ve dnech 21. a 22. září 2013 Vinotéka Tetín Víno Hruška, Volné sdružení TESAKO Tetín, Velkostatek Tetín, obec Tetín, p. Utratil z Tetína, rodina Smetanových z Tetína a kapely Blue time, Tetínské kytary, Stopaři a Farmáři.
Na děti zde čekají "Hrátky s klubíčkem" a naleznete zde i stánky s prodejem drobných dárkových předmětů i různých dobrůtek:
·        čajů, bylinných tinktur, mastiček, bylinek od Marušky Novákové
·        veselé keramiky Moniky Novákové
·        preclíků a pečiva pekárničky paní Kšírové
·        sýrů a mléčných produktů farmy Homolka
·        skleněných šperků paní Johanky Kaufmannové
·        červeného a bílého burčáku Vinotéky Tetín
·        dobrůtek k vínu od Klubíčka
·        keramiky, obrázků a dalších rukodělných výrobků z Koniklece Suchomasty
·        batikovaných tašek od maminek Azylového domu v Lochovicích
·        levandulových panenek Šicí dílny berounské Farní charity
·        hedvábných šátků babiček ze Stacionáře sv. Anežky České

V letošním roce Klubíčko poskytlo již více než 20.000 hodin sociálních služeb 79 klientům.

13.09.2013 12:10 

V období od 1. 1. do 31. 8. 2013 jsme poskytli již více jak 20.000 hodin sociální péče 79 klientům.
Nabídku našich integrovaných volnočasových aktivit letos využilo letos celkem 52 rodin se zdravými i postiženými dětmi – celkem 146 osob.
Celkově naše služby využilo za prvních 7 měsíců letošního roku 225 osob.
V současné době poskytujeme pobytové i ambulantní odlehčovací služby, osobní asistenci a sociálně aktivizační služby pro osoby se zdravotním postižením. Služby jsou určeny dětem, dospělým se zdravotním postižením a seniorům ve věku 1 – 64 a více let z okresů Beroun, Kladno, Rakovník a také z Prahy. Využívat je mohou pravidelně i nárazově.
Organizujeme integrované volnočasové aktivity pro postižené děti, mladistvé i dospělé, zdravé děti, celé rodiny a veřejnost na různých místech v ČR i v zahraničí s možností poskytnutí asistenční služby či hlídání malých dětí. Dále zajišťujeme vzdělávání osob se zdravotním postižením a pečujících osob a poskytujeme informační servis z oblasti sociálních služeb a legislativy.
Spolupracujeme s obcemi i dalšími poskytovateli služeb z regionu a aktivně se podílíme na realizaci opatření stanovených v Komunitním plánu Města Beroun.

Mapovací týmy Klubíčka prošly již 16 objektů v Berouně

31.08.2013 16:30 

Vozíčkáři mapují přístupnost veřejných budov v Berouně
 
Tým neziskové organizace Klubíčko Beroun, o.p.s. se již více jak 16 let věnuje péči o osoby se zdravotním postižením především na Berounsku. Nově se snaží těmto osobám usnadnit život projektem „Beroun - město bez barier“, který v letošním roce město Beroun podpořilo částkou 65.000 Kč. V rámci něho vyměřují vozíčkáři úřady, zdravotnická zařízení a další veřejné budovy a zjišťují jejich dostupnost.
 
Cílem projektu "Beroun - město bez bariér" je zvýšení kvality života obyvatel města Beroun, a to zejména zdravotně handicapovaných a osob se sníženou schopností pohybu a orientace, prostřednictvím odstranění technických, architektonických a informačních bariér, což jim umožní snadnější pohyb po městě, zvýší jejich samostatnost, soběstačnost a nezávislost a umožní jim tak plně se zapojit do občanského života.
Dalším významným výstupem je zaměstnání osob s těžkým tělesným postižením, kterým jejich zdravotní stav neumožňuje zapojení do pracovního procesu s pravidelným pracovním režimem a osob dlouhodobě pečujících o blízkého se zdravotním postižením,
 
Veřejné budovy a jiné objekty i soukromé objekty poskytující služby veřejnosti jsou prozkoumávány dle metodiky Pražské organizace vozíčkářů, která má s mapováním dlouholeté zkušenosti.
Praktický průzkum terénu zajišťuje několik týmů složených vždy z 1 vozíčkáře a 1 osobního Job-asistenta. Ve veřejných budovách mapovací vyměřují např. přístupy do budov a k nájezdovým rampám a plošinám a sklony nájezdů, výši madel na dveřích a u schodišť, výšku prahů, výšku informačních panelů a přepážek u úředníků, velikost manipulačního prostoru ve výtahu i na WC, možnost využití Euroklíče. Dále vyměřují přístupové cesty k těmto budovám od nejbližších parkovacích míst vyhrazených pro invalidy a nejbližších zastávek MHD, mapují výmoly, nájezdy na chodníky apod. Všechny tyto zdánlivé maličkosti mohou totiž vozíčkáře nemile zaskočit či dokonce ohrozit jeho bezpečnost.
Výsledky měření poté vozíčkáři zpracovávají do tabulek a porovnávají s vyhláškou č. 398/2009 Sb. o obecných technických požadavcích zabezpečujících bezbariérové užívání staveb. Odchylky podrobně popíší, přiloží fotografie a takto zpracovanou dokumentaci předloží majitelům budov a projednají s nimi možnosti odstranění bariér. V některých případech stačí k odstranění jen dobrá vůle a drobné úpravy, jinde jde však o vynaložení značných finančních prostředků. Proto Město Beroun uvažuje u zpracování žádosti o finanční dotaci na Ministerstvo místního rozvoje na odstranění architektonických bariér.
„Jsme rádi, že se touto problematikou Město Beroun zabývá a finančně podporuje základní průzkum terénu. Dává tak smyslplnou práci lidem se zdravotním postižením a pečujícím osobám. Nutno podotknout, že někteří pracovníci dělají tuto činnost zdarma jako dobrovolníci. Motivací pro ně je pomoc ostatním. V rámci projektu bylo odpracováno již cca 415 dobrovolnických hodin. Odstranění bariér však bude během na dlouhé trati“, říká ředitelka Klubíčka Alena Pecková. „Proto připravujeme i interaktivní mapu s popisem budov a bariér, která bude zveřejněna na www-stránkách města Beroun. Zde bude každá zmapovaná budova označena piktogramem „vozíčkář“ nebo „vozíčkář s doprovodem“. Mapa bude snadno aktualizovatelná a umožní tak lidem se zdravotním handicapem, seniorům ale i rodinám s dětmi na kočárku zjistit, zda pro ně je objekt dostupný bez pomoci, nebo jestli naopak pomoc druhé osoby budou potřebovat, případně, že se do objektu nedostanou vůbec. 
Z 16 dosud zmapovaných budov je pouze jedna, ve které se vozíčkář může pohybovat bez pomoci další osoby.
Jedna z mapujících vozíčkářek paní Marie Přibylová k tomu dodává: „Z pohledu vozíčkáře mohu uvést, že takovéto informace jsou pro člověka na vozíku velmi užitečné. Přestože v Berouně bydlím již řadu let a mám představu o tom, kam se s invalidním vozíkem jsem schopná dostat a kam již ne, tak se mi stávalo, že jsem až na místě samotném zjistila, že si třeba některé záležitosti nejsem schopna osobně sama vyřídit a potřebuji osobního asistenta nejen k tomu, aby mě doprovodil na místo určení, ale i následně k tomu, aby mi zprostředkoval kontakt s úředníkem. A to právě z důvodu bariérovosti objektu. Tento projekt by měl dopomoci k tomu, abychom my lidé s handicapem mohli být více soběstační a nezávislí na pomoci jiné osoby.“

Rozšíření služeb v péči o seniory

13.08.2013 19:27 

Klubíčko Beroun, o.p.s. se stará především o lidi se zdravotním postižením, fyzickým i mentálním, rovněž se ale dokáže dobře postarat  i o osoby  starší  bez zdravotního hendikepu. Rozšiřujeme naše služby všestranné terénní péče do oblasti seniorů. Nabízíme osobní asistenci přímo v bydlišti seniorů v jakoukoliv dobu – večer i o víkendech. Naše služby jsou dostupné především na Berounsku a Hořovicku. Klubíčko Beroun doplňuje tak již nabízené služby pro seniory. Jedná se o doplnění pečovatelských služeb dostupných většinou v omezené době, které nabízejí jiné firmy.  
Více informací najdete přímo u nás, nebo u starostů Vašich obcí, které jsme informovali  o nabídce.  Případně u praktických lékařů.

Mapování bezbariérovosti Berouna probíhá od dubna 2013

03.07.2013 17:47 

Projekt „Beroun-město bez bariér“ má za cíl zpracovat interaktivní mapu přístupnosti objektů veřejnosti v Berouně a vytvořit soupis nedostatků, který by byl podkladem pro změny. Vytváří se seznam těchto míst a popis dostupnosti k těmto místům z parkoviště, nebo od zastávky MHD.  Mapování financuje Město Beroun částkou 65.000,- Kč a provádí  jej naše společnost Klubíčko Beroun o.p.s.
Vozíčkář spolu s asistentem a příslušnou technikou, tj. dálkoměrem se sklonoměrem, notebookem, fotoaparátem a dotazníkem, postupně kontrolují  úřady a instituce ve městě, zda jsou dostupné pro osoby se zdravotním postižením. Využít této mapy ale mohou i hůře pohybliví senioři a maminky s kočárky. Vozíčkáři přeměřují i šířku dveří, výšku prahů, uvádějí překážky – jako např. schody, obrubníky, dostupnost zvonku na přivolání plošiny, dosah toalet pro vozíčkáře apod.
Projekt by měl být dokončen do konce tohoto roku.  Díky tomuto projektu nalezli práci 3 lidé s těžkým tělesným postižením a 3 jejich asistenti – osoby, které pečují o podobně postižené osoby. Zaměstnáni budou v rámci projektu v sociální firmě Klubák.

Propršený víkend v klubovně

09.06.2013 17:44 

Na přelomu května a června 2013 stály Čechy na prahu povodní.
My se ale přesto zase potkáváme ve Šlovicích.  Předpověď počasí nám říká, že to bude pořádně propršený víkend, ale my jsme připraveni snad na všechno. V pátek odpoledne se sluníčku povedlo rozehnat mraky a my jsme si po večeři vyrazili užít ven. V sobotu to ještě vypadalo docela prímově, ale než jsme vyjeli, tak mraky spustily déšť. A to mokré nadělení nepřestalo až do neděle. A tak jsme se uchýlili do klubovny a rozpoutali jsme boje o prvenství v přitahování autíčka s odměnou, v rybolovu a  také v hraní na bubínky a chrastidla. Kamila s Jirkou nasypali hlínu do květníčků a každý si zasel semínka řeřichy. No a odměnu – aby to nebylo tak jednoduché – jsme si museli ulovit z provázků.
Pak si zasoutěžili i asistenti a moc nás pobavili.
Venku pořád prší, a my jen doufáme, že se všichni dostanou v pořádku domů.

Jarní pobyt ve Štúrovu

01.06.2013 16:32 

Hned po Čarodějnicích od 1.do 11.května 2013 jsme vyrazili ve velmi hojném počtu do termálu Štúrovo na Slovensko. Někdo ve středu, jiní až v sobotu. 
Přivítalo nás nádherné počasí, teplá voda, příjemné městečko. A tak se bez starostí oddáváme lenošení a regeneraci sil. 
Podle chuti – po skupinkách nebo jednotlivě chodíme, nebo jezdíme do Ostřihomi na trhy a na Katedrálu, potkáváme se u bazénu a večer se scházíme tam či jinde na posezení a popovídání se „starými“ známými. Děti žadoní o hraní na harmoniku a kytaru a pak zpívají jak o život. To jsou pak ty nejúžasnější chvíle, které pohladí po dušičce. 
Na rozloučenou pak jedeme mašinkou okružní jízdu po Štúrovu s konečnou na bowlingu.
I na bowlingu všichni bojují jak o mistrovský titul. 
Nikomu se nechce balit a odjet domů už vůbec ne – a skoro všichni si slibují zářijový návrat.

Oslava Čarodějnic

01.06.2013 16:24 

O víkendu 26.-28.dubna 2013 se opět potkáváme ve Šlovicích. Venku je už docela příjemně
a my máme radost, že se nám přivolání jara, alespoň na čas, posledně povedlo. 
Hned v pátek večer si připravíme mls na sobotu. Tentokrát si zahrajeme na cukráře a uděláme jahodový dort. Skoro všichni se podílejí na výrobě.  
Protože je prima počasí, můžeme být co nejvíc venku.  Dopoledne se po karatisticku protáhneme, pak se procvičíme v chytání míče. Také si zahrajeme obří pexeso a vydáme se do Země Šmoulů – prý se jich pár poztrácelo, tak je pomáháme najít. Vše se nám podařilo na jedničku, a tak za odměnu konzumujeme dortík. 
Zanedlouho budou Čarodějnice, a tak si každý vyrobí tu svou. Večer pak proběhla módní přehlídka, kde každý představil svoji modelku, předvedl ji v chůzi i v letu a poté se rozjela nefalšovaná čarodějnická diskotéka.

Velikonoce ve Šlovicích

01.06.2013 16:16 

Ve dnech 27.- 31.března 2013 jsme uskutečnili oslavu Velikonočních svátků ve Šlovicích.  A co jsme dělali ?
Venku to sice na jaro vůbec nevypadalo, ale Velikonoce byly podle kalendáře za dveřmi.
Na našem pobytu se proto pokoušíme po indiánsku přivolat jaro se sluníčkem. Bubnujeme, chrastíme, dupeme do rytmu indiánské hudby a jako správní Indiáni máme i čelenky a namalované obličeje. Naše snaha o přivolání jara vrcholí večerní slavností. K té je třeba připravit i občerstvení, a tak mícháme pomazánku a vyrábíme jednohubky.  Večerní rej pak pomalu přechází ve světelnou show, a to už nám jde tanec a dupání naprosto úžasně a nikomu se nechce spát.
Po oslavách pak následují přípravy na Velikonoce. Malujeme obří kraslici, pozorujeme, jak i přes chladné počasí příroda rozkvétá. Také pleteme pomlázky.
S tou největší pak kluci v neděli ráno zaběhli do kuchyně vyšupat paní kuchařky. Ty byly pěkně překvapené, protože byla neděle a ony to vůbec nečekaly.